Sayfalar

29 Eylül 2013 Pazar

Keçeden Uğur Böcekleri

Bu sevimli uğur böceğini nakış makinemle yaptım.
Yeğenim Defne'nin doğum gününü kutladık. Benim hediyem, konuklarına hatıra olarak dağıtması için hazırladığım bu uğur böceği broşlar idi. 24 tane yapmıştım, gelen çocuk sayısı da en fazla 15 idi ama demek ki anneleri de çok beğendi, onlar da birer tane aldılar ve bir de baktım hepsi bitmiş. Bu beni sevindirdi, birer tane değil ikişer tane alsınlar, üçer tane alsınlar, hoşuma gider. Fakat keşke daha fazla sayıda yapsaymışım, diye hayıflanmadan edemedim. 

Bir de çocuklar içinden çikolata çıkmasını beklediler. Keşke birer çikolata koysaymışım içlerine. Neyse, bir dahaki sefere artık. 
27 Eylül 2013 Cuma

Uğur Böceği Nakışlı Puantiyeli Sırt Çantası

Puantiyeli siyah beyaz kumaştan sırt çantası

Bu siyah beyaz puantiyeli çanta da çok sevdiğim bir arkadaşımın kızı Alaz için dikildi. Uğur böceklerini çok seviyor. Bana "uğur böcekli bir çanta olsun" dedi. Ben de ona bu çantayı tasarladım ve diktim. Dün kargo ile gönderdim, bugün ulaşır sanırım eline ve umarım beğenir.  Güle güle kullansın.

Bu çantanın aynısından bir tane de www.emeksensin.com sitesindeki dükkânım için yaptım. Buradan online alışveriş yaparak satın alabilirsiniz veya bana e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Sevgilerimle...  


Uğur böceği deseni kız çocukların en beğendiği motiflerden..

Sırt çantasının askıları ayarlanabiliyor.

İsim yazılacak yer, çantanın arkası. 

Uğur böceklerini nakışla işledim.


Kanatlanıp uçan bir şans böceği! 
Alaz'ın çantasına konmuş :)


26 Eylül 2013 Perşembe

Pembe Çiçekli Kumaştan Sırt Çantası


"I love my grandma"
Bu güzel çantayı sevgili Gamze'nin torunu için diktim. Pembe çiçekli pamuklu kumaş ve pötikareli pamuklu kumaş kullandım. Astar olarak da çizgili ince pamuklu bir kumaşı seçtim.

"I love my grandma" ve küçük kız çocuğu desenini çantanın yan tarafına, renkli çiçekler desenini de ön kapağa nakışla işledim.

Çantanın en arkasına da "Ela" yazdım. Çok severek yaptığım bir çalışma oldu. Güle güle, sağlıklı ve mutlu günlerde kullansın İnşallah.

"Benim de olsun" diyorsanız online alışveriş ile emeksensin.com'daki dükkânımdan edinebilirsiniz.

"Anneannemi çok seviyorum"

Çantanın içi çizgili pamuklu kumaşla astarlandı.

Nakış ve yazı birbirine iyi uymuş... 

Kız çocukları ve pembe çiçekler! Ne güzel bir uyum!

Çantanın arkasında isim yazılı

Çok sempatik ama, değil mi? 

Pötikareliden de pöti kareli bir kumaş... 

Çantanın üstü kareli pembe kurdele ile büzülerek bağlanıyor. 
18 Eylül 2013 Çarşamba

Begonvil Renkli Sırt Çantası

Begonvil renkli sırt çantası

Bu çantayı yeğenim Defne için okul hediyesi olarak yaptım. Boyutları daha önce yaptığım lacivert sırt çantasından daha büyük; 40 cm. yüksekliğinde ve 46 cm. eninde. 

Begonvil renkli şönil keten kumaş, yuvarlak desenli duck kumaş ve çiçekli poplin kumaş kombiniyle diktim. 

İçinin astarını çiçekli poplin kumaştan yaptım. Begonvil renkli şönil kumaşla astar arasında tabaka elyaf kullanıdım. Metal tokalı omuz askılarının uzunluğu ayarlanabilir. 

Çantanın önüne siyah organze tülden aplike yaparak kelebek nakışı işledim. 

Hayırlı uğurlu ve başarılı bir okul sezonu diliyorum tüm öğrencilere... 17 Eylül 2013 Salı

Lacivert Sırt Çantası

Lacivert sırt çantası 
Bu çantayı da bu yıl okula başlayan sevgili Alp için diktim. Bir zamanlar The Cars çizgi filminin Şimşek McQueen'inin hastası idi. Şimdi ise The Planes filminin kahramanlarına bayılıyor. Biz büyükler bile bu üç boyutlu bilgisayar animasyonu filmleri sıkılmadan izleyebiliyoruz, öyle güzel filmler...

Çantanın üstü yeşil ekose kurdele ile büzülerek bağlanıyor.  

"Expect good things" çantanın
arkasında yazan yazı.
 

Çantanın içinde telefon, notluk, kimlik, kart
ve benzeri şeyler koymak için bir cebi var. 

Hafif ve kullanışlı bir çanta. 


Çıtçıtla kapanan kapak. 

"Expect good things" yani "İyi şeyler ümit et"

"Live in the moment" yani "Anı yaşa" 


38 cm x 26 cm. x 10 cm. ölçülerinde bir sırt çantası bu. Kot kumaş, yeşil duck kumaş ve lacivert pamuklu kumaştan diktim.

İçinin astarını yeşil duck kumaştan yaptım. Lacivert kumaş ve astar arasında dolgu malzemesi olarak tabaka elyaf kullandım. Metal tokalı omuz askılarının uzunluğu ayarlanabilir ve çantanın içinde bir de cebi var. Ön kapağı çıtçıtlı.

Arkasındaki "İyi Şeyler Bekle" anlamına gelen İngilizce cümle "Expect Good Things"i, ön kapağındaki "Anı Yaşa" anlamına gelen İngilizce ibare "Live in the Moment" yazısını ise nakış makinemde yaptım. Nakış makinemin markası Singer, modeli Futura XL 550. 

Ben bu çanta dikme işini çok sevdim. Dikerken sizin için aşamalarını da fotoğraflamaya çalıştım fakat  
-çantayı okulları açılmadan bitirmem gerekiyordu- biraz  aceleye geldi. Bir dahaki sefere daha ayrıntılı ve eğitici bir yazı olacak inşallah. 

Sevgiler... 


3 Eylül 2013 Salı

Meyve Deseni Aplikeli Amerikan Sevis

Dördü de bir arada :-)
Erik deseni aplikeli Amerikan Servisi
Elma deseni aplikeli Amerikan Servisi  

Kiraz deseni aplikeli Amerikan servis
Bu Amerikan servisini çok kullanışlı bir kumaştan diktim. Leke tutmayan, su itici, güneşte solmayan bu kumaşın temizlenmesi de çok kolay. Özellikle dış mekânlarda masa örtüsü kullanmak çok pratik olmadığı için benim tercihim Amerikan Servisi kullanmaktan yana. 

50 cm. X 40 cm. ölçülerinde 4 adet servisin her birine farklı meyve desenlerini aplike yaptım. Renkli, cıvıl cıvıl masalarda hoş sohbetli zamanlar yaşamak dileğiyle, hoşçakalın! 

Armut deseni aplikeli Amerikan servisi


2 Eylül 2013 Pazartesi

Lacivert Kumaş Sırt Çantası

Ana okulu çağındaki çocuklar için uygun ve çok kullanışlı bir çanta..

Sonunda ben de bir sırt çantası diktim! Önce internetten kalıp çıkarabileceğim, eğitici resimleri olan ücretsiz  bir web sitesi aradım. Buldum. Uzunluk ölçüleri inç cinsinden olduğu için dönüştürmem gerekti, ayrıca sanki biraz da dolambaçlı anlatılmıştı ama sonunda başardım. Dün gece saat sabah beşe kadar uğraştım ve işte sonuç!
İşin en zevkli kısmı sizinle paylaşmak! 
Bakalım beğenecek misiniz! 

Bu çantadan satın almak isterseniz www.emeksensin.com sitesindeki dükkânımdan alabilirsiniz. Bana e-posta göndererek de sipariş verebilirsiniz. 

Sevgilerimle...  

Sevimli ayıcıklar! 

Çantanın arkasında bir küçük cep var.  

Çantanın ağzı yeşil ekose kurdeleyle büzülerek
bağlanıyor. 

Estetik ve hafif bir çanta.