Sayfalar

11 Aralık 2013 Çarşamba

Kırmızı Beyazın Güzelliği...
Dikiş makinemi satın alırken bir CD içinde nakış örneklerini de vermişlerdi bundan tam iki yıl önce. Bine yakın sayıda örnek... Öyle güzeller ki ama hepsini tek tek uygulamaya ömrüm yetmez. Aralarından seçip de yaptıklarım bana yetiyor.

Her birinin örneği farklı ve önlü arkalı kullanılabilirler. İki kat poplin beyaz kumaşın arasına bir kat beyaz suni keçe koyarak kasnağa geçirdim ve makine nakışıyla işledim.

Bu yuvarlaklar güzel bir kahvaltı masasını şenlendirmek, kahve fincanını üzerine koymak, nihale olarak veya pek çok amaçla kullanılabilir. Çeşitli boylarda yapabiliyorum. Bu resimlerde gördüğünüz altı tanenin her birinin çapı 7,5 cm. Büyük olan bir tanesi ise 15 cm. En büyük bu kadar olabiliyor. En küçük de 5 cm. çapında olabiliyor.

Satın almak isterseniz online satış yapılan dükkânımdan kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Çeşitli renkte kumaşlara farklı renkte ipliklerle de denemek istiyorum. Örneğin krem rengi kumaşa bir kaç ton koyu krem rengiyle yapıldığında da eminim güzel duracaktır.

Sizi şimdi resimlerle baş başa bırakıyorum.

Haftanız güzel geçsin!

Kırmızı beyaz önlü arkalı kullanılabilen nihale... 

Bu kırmızı beyaz ve önlü arkalı kullanılabilen yuvarlaklar
bir sürahi takımının altına koyarak kullanılabilir... 11 yorum:

 1. ne güzeller :) Desen de çok güzel renkler de :) Ellerine sağlık ehil keyif ;) Ben de hep düşünmekteyim bir dikiş makinesi alsam mı, yoksa hiç bulaşıp da başıma dert almasam mı, iki çocukla makine zor olacak diye vazgeçiyorum ama yine de.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben memnunum da eşim pek değil, sürekli meşgulüm bir şeyler yapmakla çünkü. Bence sana yakışır bir dikiş-nakış makinesi. Günde bir saat bile ayırabilsen yeter! Hem çocuklar için de çok şey yapabilirsin makine ile. Kolay bir karar değil tabii ki yine de. Yorumun için teşekkürler...

   Sil
  2. :)) Ben koca kişisinin itirazlarına fırsat vermeden, yaptığım herşeyle ilgili fikrini soruyorum, yaptıktan sonra onayını istiyorum :))) O zaman o da havaya giriveriyor ve hiç sesini çıkartmıyor. Bi de diyorum ki ara ara yaptıklarımla ilgili "Ne diyosun, gurur duyuyor musun benimle bunları yapabildiğim için?" diyorum :)) Nacizane tavsiyem :))
   Dikiş makinesi için öyle mi diyosun, peki düşünmeye devam edeyim öyleyse ama Ali Deniz az daha büyüsün bakalım :)
   Sağol.....

   Sil
  3. Tavsiyene uyacağım :) Sevgiler...

   Sil
 2. Çok şirin ama bunlar, bayıldım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiyi hatırlattığı için belki de... Teşekkürler!

   Sil
 3. Çok güzel olmuşlar ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle oturan Sun Bonnet Sue çok sevimli bence de. Teşekkürler...

   Sil
 4. Çok güzel olmuşlar, ellerinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama, çok sempatikler :) Teşekkürler!

   Sil
 5. deseni ne kadar güzelmiş.çok beğendim.enfes bir takım olmuş doğrusu.ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil