Sayfalar

9 Şubat 2015 Pazartesi

Gül Desenli Kaneviçe Yastık

Gül desenli kaneviçe işlemeli vintage yastık


Uzun bir aradan sonra 2015 yılının ilk blogunu yazabiliyor olduğum için sevinçliyim. Rahmetli İlhan Berk, bir gün Bodrum'daki evinde kendisini ziyaret ettiğimde bir dergi söyleşisi için sorduğum "bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz?" soruma "yürüyüş yapıyorum, kitap okuyorum, bunlar benim sevinçlerim" diye cevap vermişti. Ben de şimdi sizlere bu bitirip resimleyip, burada paylaşabildiklerim için böyle demek istiyorum "bunlar benim sevinçlerim".

Kanaviçe işlemeli yastık evin baş köşesinde.

Zor bir nakış oldu bu..Uzaktan bakınca
renkler daha güzel görünüyor..

Yastığın kenarları pembe çuval kumaşı ve
çiçekli poplin kumaşından..

Kaneviçe işlemeli güllü yastık

Bir işi önceden gözünüzde canlandırıp, sonra malzemelerini bulup, hazırlayıp tamamladığınızda ne güzel bir sevinç oluyor içinizde!

Bu yastığı tasavvur ederken karşıma çıkan bu gül desenini işlerken -ben makinede işledim ama makinede bile işlemek oldukça zor, keşke elde işleseydim diye serzenişlerim oldu, itiraf edeyim- kendi kendime dedim ki "yok, bu güzel olmayacak, renkler uymadı". Fakat tamamlayıp, karşıma koyduğumda tamamen fikrim değişti, beğendim...

Bodrum keteni kullandım, kenarlarını çiçekli poplin kumaşa fisto yapar gibi saten dikişiyle tamamladım yastığın. Köşelere de küçük keçe çiçekleri cam boncuk, pembe pullar ve tüllerle süsleyip diktim. Bu yastığı dikebilmek için 3 gün boyunca tam gün uğraştım. Biraz büyük bir yastık oldu ama yazın balkonda kullanmayı düşündüğüm için böyle olmasını tercih ettim.

Umarım beğenirsiniz. İyi bir hafta dileğiyle..

5 yorum:

 1. Çok güzel, ellerinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 2. İşlemesine de, kenar detaylarına da bayıldım :) Uğraşmışsın ama değmiş ellerine sağlık :)
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Çok şirin bir iş olmuş,kenarlar ayrı hoş olmuş,çok beğendim.Güle güle kullanın arkadaşım.

  YanıtlaSil
 4. çok zarif bir çalışma, çok beğendim, ellerine emeklerine sağlık.

  YanıtlaSil