Sayfalar

23 Aralık 2014 Salı

Aralık Ayı Kermes Ayı..


7 Aralık'ta İzmir'de Takev Alman Koleji Kermesi'ndeydik. İlk defa bir kermese katıldım ve çok eğlenceli, çok renkli bir gündü. En güzeli ise kermeste sergilenen işlerimin tamamına yakınının satılması oldu. Severek, hoş vakit geçirerek yapılan ve genellikle sevdiklerinize, etrafınızdakilere hediye edilen işlere birilerinin para ödeyerek sahip olmak istemesi kabul edersiniz ki insana kendini iyi hissettiriyor.

Sizin huzurunuzda bu kermese katılmama vesile olan ve Takev Alman Koleji'nde öğretmenlik yapan yiğenim Esra'ya (aşağıdaki resimde sarışın olan) bir kez daha teşekkür ediyorum.Tüm öğretmenler o gün canla başla, herhangi bir karşılık beklemeksizin sırf kanserli çocuklara yardım etmek için çalıştılar. Yeni nesil öğretmenler olarak onları tebrik ediyorum. Ben kenardan onları izledim sadece.

İzmir Takev Alman Koleji Kermesi. Burada benim eserlerimden
pek yok, çünkü bu resim çekildiğinde satılmışlardı bile!

Aralık ayında kermes bolluğu var; malum yılbaşı ve Noel kutlamaları sayesinde, bir tanesi denk geldi, o kermese de katılmaya karar verdim. Aslında denk filan gelmedi, öyle sıkışık bir zaman ki! Ama katılmazsam içim rahat etmeyecekti. Bodrum'da Dibeklihan diye size övmekle bitiremeyeceğim bir yer var; Mimar Gülay Tezer'in Bodrum coğrafyası ve geleneksel mimari yapısına uygun olarak yaptığı bir sanat köyü.  İşte orada gerçekleşecek. Umarım yağmur yağmaz da çabalar boşa gitmez.

Dibeklihan'da gerçekleşecek kermese Somalı hanımlar da yaptıkları elişleriyle katlıyorlar, bunu bilmek de ayrıca bu kermesi daha bir güzel kılıyor gözümde.

Dibeklihan - Bodrum

Bu cüzdan 25 Aralık'ta Dibeklihan Kermesi'nde sergilenecek.
E artık ben işlerimin başına döneyim ve kermeste sergilenecek işlerimi yetiştireyim.

 Dibeklihan Yeni Yıl Kermesi
25 Aralık Perşembe günü saat 11:00 - 16:00 arasında.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü
Yakaköy Çilek Caddesi No.46/2
Ortakent, Bodrum / Muğla
www.dibeklihan.com
Rezervasyon Tel. 0 532 527 7649

Yolunuz düşerse bekleriz.

Hepinize iyi bir hafta diliyorum. Sevgiler...


9 yorum:

 1. Bu kermes hem size hem de güzel bir amaca hizmet etmiş, ne iyi olmuş. :))
  Sevgiler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Hülya Hanım, gerçekten eğlenceliydi. İlk saatler daha heyecanlı, sonra sonra artık sıkılıp gitmek istiyor insan bir an önce. Teşekkürler youmunuz için..

   Sil
 2. aayy ne güzelll.Br aç kez kez kermeslere katılmışlığım var.çok eğlencelidir.Sizinkinin de güzel geçmesine çook sevindim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eminim çok güzel şeyler seçmişsinizdir serginize koymak için! Görmek isterdim... Teşekkürler yorumunuz için.

   Sil
 3. Ne güzel olmuş :) Umarım yenisinde de tüm ürünleriniz kapış kapış gider :)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yenisinde pek satış oldu diyemem, ancak masraflarımızı karşılayacak kaar satışımız oldu, ama katılmak keyifliydi. Teşekkürler güzel yorum için.. Sevgiler...

   Sil
 4. bir yardım kuruluşu adına hiç kermese katılmadım ama seni kıskandım doğrusu, fikrine ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Noblesse, insan önce biraz çekiniyor nedense ama sonra iyi geliyor. Teşekkürler yorum için...

   Sil
 5. Benim de binbir çeşit hobim var. Ara ara sipariş üzerine iş yapmışlığım da var hatta. O yüzden çalışmalarınızın satılmış olmasına çok sevindim. O emek ve tatmin bambaşkadır. Sevgiler... :)

  YanıtlaSil