Sayfalar

2 Eylül 2014 Salı

Havlu Yenileme

Aplikeli nakışlı ve kenarları süslü yenilenmiş havlum
Çok yoğun geçen bir yaz sonunda sonbahara erdi ve birazcık rahat nefes aldığım ilk fırsatta bloğuma koştum. Bir de baktım ki aylar geçmiş son yazımdan bu yana! Bloğuma yazmadığım bu süre boyunca dinlenmek için ufak tefek el işleri yaptım, pek çok projeyi kafamda tasarladım ama bir zahmet girip de buraya sizlerle paylaşamadım. Bu arada hayatıma Instagram girdi, Pinterest  girdi... Galiba sadece fotoğrafı çekip paylaşmak daha kolay, bu yüzden de gerek Instagram'da gerek Pinterest'te pek çok paylaşımım oldu, sizlerin bazılarınızla o ortamlarda da beraberdik, ayrılmadık.

Uzun lafın kısası bloğumu ihmal ettiysem de benim ilk göz ağrım, sevdiceğim bloğumdan vaz geçemeyeceğimi biliyorum artık. 


Bu gün sizlerle yeni tamamladığım bir geri dönüşüm projemi paylaşacağım. Aslına bakarsanız çok da hatırlamak istemediğim bir tanıdığımın teşekkür etmek için hediye ettiği bir havluyu yenileme projesi bu. Konuyu bu şekilde dile getirdiğim için üzgünüm ama iki yüzlülük de yapamazdım doğrusu. Samimice içimi dökmem gerekirse kenarındaki simli işlemesini hiç beğenmediğim bu havluyu her görüşümde canım sıkılıyordu. Teşekkür gibi güzel bir duyguyla verildiği için saygısızlık edip atamazdım da. Ne yapmalı, ne yapmalı derken en iyisi bu havluyu hiç değilse sevdiğim bir kumaş ve nakış deseniyle yenileyip, gözümün önünde olsa da beni rahatsız etmeyecek bir hale dönüştüreyim diye düşündüm ve öyle yaptım.
İşte karşınızda sonuç! Eski halinin fotoğrafını bile çekmedim, görmek dahi istemiyorum çünkü.

Hepinize sevdiklerinizle, güzelliklerle yaşayacağınız bir hafta diliyorum! Sevgiler...


4 yorum:

 1. Çok güzel olmuş, nakışını çok beğendim ellerine sağlık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Hülya, çok teşekkürler! Havlular günde kimbilir kaç kez kullandığımız şeyler! Beğenmene sevindim...

   Sil
 2. Sonbahar geldi, siz de geldiniz :) Hoşgeldiniz, ne güzel olmuş havlunun son hali :) Güle güle kullanın, ellerinize sağlık ;)

  YanıtlaSil
 3. Öyle oldu gerçekten! Çok teşekkür ederim Esen Hanımcığım. Sevgiler!

  YanıtlaSil